BLOG

CMS WordPress jest światowym liderem systemów zarządzania treścią. Na tym popularnym skrypcie działa prawie 2/3 stron internetowych opartych o skrypty cms.

Z danych opublikowanych na stronie w3techs.com wynika, że na Worpdressie działa obecnie prawie 1/3 wszystkich stron internetowych. Jeśli jednak wziąć pod uwagę jedynie strony działające w oparciu o cms-y (cms – content management system – system zarządzania treścią) to WordPress jest zdecydowanym liderem.

Okazuje się, że spośród stron działających na cms-ach aż 59,9% oparta jest o CMS WordPress. Drugi w tym zestawieniu skrypt Joomli ma zaledwie 5,8% udziału w rynku. Wynika z tego, że obecnie WordPress jest ponad dziesięciokrotnie popularniejszym systemem niż Joomla. Kolejne miejsca w zestawieniu zajmują – oczywiście z jeszcze mniejszym udziałem niż WordPress i Jooma – Drupal (3.8%), Squarespace (2.5%), Shopify (2.3%), Magento (2.0%) oraz Wix (1,7%).

Popularność WordPressa nie wzięła się oczywiście znikąd. Wpływ na to ma bardzo wiele czynników, poczynając od tego, że WordPress to skrypt bardzo rozbudowany z dużą dostępnością płatnych i bezpłatnych rozszerzeń, jest też prosty w obsłudze oraz w stu procentach darmowy.

Całe zestawienie znajdziecie tutaj.

 


Źródło: w3techs.com