BLOG

Zobacz gdzie są najtańsze domeny. Sprawdź ceny rejestracji i ceny odnowienia domen .pl | .com.pl | .eu i domen regionalnych. Najnowszy ranking rejestratorów domen 2024!

Na co zwrócić uwagę przy rejestracji własnej domeny internetowej

Najważniejszym kryterium przy wyborze rejestratora domeny jest kryterium ceny, a zwłaszcza ceny za przedłużenie domeny, a nie jej rejestrację. Ta druga cena – cena rejestracji na pierwszy rok – jest w przypadku większości domen ceną o wiele niższą niż cena za przedłużenie (na kolejne lata).

Gdzie rejestruję swoje domeny?

Moja firma w sumie ma zarejestrowanych kilkadziesiąt domen internetowych. Łącznie korzystam z usług kilku rejestratorów, a największa liczba domen zarejestrowanych jest w firmie:

 • Seohost – www.seohost.pl (rejestracja domeny .pl – 9.87 zł netto, przedłużenia za 2,3 i kolejne lata – 56 zł netto, link partnerski.)

Z czystym sumieniem mogę polecić tę firmę każdemu, kto szuka taniego i solidnego rejestratora domen internetowych.

Domeny i hosting

Drugim kryterium jest wiarygodność firmy, w której zamierzamy zarejestrować domenę. Przed rejestracją powinniśmy zwrócić uwagę na historię firmy i opinie na jej temat. Domeny powinniśmy rejestrować wyłącznie u oficjalnych partnerów NASK. Są nimi wszystkie firmy, które znalazły się w moim zestawieniu.

Najtańsza domena może okazać się najdroższą

Niektórzy rejestratorzy próbują skusić klientów niską ceną za rejestrację domeny. Przykładowo, takie firmy jak home.pl, nazwa.pl czy o.12 (oraz wiele, wiele innych) kusi klientów domenami za złotówkę czy za darmo. Tak tanio jest oczywiście tylko w pierwszym roku. W przypadku przedłużenie domeny na kolejny rok klientów tych firm czeka przykra niespodzianka. Okazuje się, że najtańsza lub darmowa domena jest domeną bardzo drogą – nawet dwu lub trzykrotnie droższą od cen najniższych na rynku.

AKTUALIZACJA – RANKING REJESTRATORÓW DOMEN – 2024

W październiku 2022 r. NASK (Krajowy Rejestr Domen) podniósł znacząco ceny przedłużeń domen polskich. Obecnie cennik odnowień w NASK to aż 50 zł netto za przedłużenie domeny .pl i aż 30 zł netto za domeny regionalne! Oznacza to, że w tym miesiącu wzrosły ceny odnowień u wszystkich tanich rejestratorów. U niektórych ceny są jeszcze podejrzanie niskie (niższe od cen w NASK), np. w Gnum obecnie przedłużenie domeny .pl jest niższe niż cena w centrali NASK. Ceny te nie mogą się utrzymać na dłuższą metę.

Obecnie dobra cena przedłużenia domeny .pl to cena poniżej 60 zł netto.

W poniższej tabelce obecne ceny netto w NASK (Krajowy Rejestr Domen) – są to ceny po których rejestrują nasze domeny firmy, w których rejestrowane są nasze domeny (np. seohost, nazwa.pl, gnum itp). Ceny niewiele wyższe od tych przedstawionych w tabeli to dobre ceny rejestracji i przedłużenia.

Cennik domen w NASK 2022

Cennik domen w NASK 2024

 

Cennik domen krajowych .PL w wybranych firmach (stan na 4.01.2024):

 • SEOHOST – Rejestracja – 9.87 zł, PRZEDŁUŻENIE – 56.00 zł (kwoty netto)
 • OVH – Rejestracja – 9.89 zł, PRZEDŁUŻENIE – 58,99 zł (kwoty netto)
 • HRD – Rejestracja – 10 zł, PRZEDŁUŻENIE – 60 zł (kwoty netto)
 • HOME.PL – Rejestracja – 6,14 zł, PRZEDŁUŻENIE – 202,95  zł (kwoty brutto)
 • NAZWA.PL – Rejestracja – 5 zł, PRZEDŁUŻENIE – 200 zł (kwoty netto)

 
Cennik domen krajowych COM.PL i innych funkcjonalnych .pl w wybranych firmach (stan na 4.01.2024):

 • SEOHOST – Rejestracja – 9.87 zł, PRZEDŁUŻENIE – 36.00 zł (kwoty netto)
 • OVH – Rejestracja – 9.89 zł, PRZEDŁUŻENIE – 37,19 zł (kwoty netto)
 • HRD – Rejestracja – 10 zł, PRZEDŁUŻENIE – 40 zł (kwoty netto)
 • HOME.PL – Rejestracja – 6,14 zł, PRZEDŁUŻENIE – 202,95  zł (kwoty brutto)
 • NAZWA.PL – Rejestracja – 5 zł, PRZEDŁUŻENIE – 200 zł (kwoty netto)

 
Cennik domen europejskich .eu w wybranych firmach (stan na 4.01.2024):

 • SEOHOST – Rejestracja – 29.00 zł, PRZEDŁUŻENIE -29.00 zł (kwoty netto)
 • OVH – Rejestracja – 35.49 zł, PRZEDŁUŻENIE – 40,69 zł (kwoty netto)
 • HRD – Rejestracja – 22 zł, PRZEDŁUŻENIE – 26 zł (kwoty netto)
 • HOME.PL – Rejestracja – 29,52 zł, PRZEDŁUŻENIE – 196,80  zł (kwoty brutto)
 • NAZWA.PL – Rejestracja – 5 zł, PRZEDŁUŻENIE – 200 zł (kwoty netto)

Na rynku jest wiele firm oferujących domeny w dobrych cenach, staram się na bieżąco monitorować rynek domen, firmy, które wykażą w przeciągu kilku lat stabilność cen i wysoką jakość usług trafią do mojego zestawienia.Ostatnia aktualizacja cen: 4-01-2024. Dokładam wszelkich starań, żeby prezentowane ceny odzwierciedlały ceny aktualne. Jeśli jednak widzisz błąd – proszę skontaktuj się ze mną mailowo.