BLOG

Zobacz gdzie są najtańsze domeny. Sprawdź ceny rejestracji i ceny odnowienia domen .pl | .com.pl | .eu i domen regionalnych. Najnowszy ranking rejestratorów domen 2022!

 

Na co zwrócić uwagę przy rejestracji własnej domeny internetowej

Najważniejszym kryterium przy wyborze rejestratora domeny jest kryterium ceny, a zwłaszcza ceny za przedłużenie domeny, a nie jej rejestrację. Ta druga cena – cena rejestracji na pierwszy rok – jest w przypadku większości domen ceną o wiele niższą niż cena za przedłużenie (na kolejne lata).

Gdzie rejestruję swoje domeny?

Moja firma w sumie ma zarejestrowanych kilkadziesiąt domen internetowych. Łącznie korzystam z usług kilku rejestratorów, a największa liczba domen zarejestrowanych jest w firmie:

  • Seohost – www.seohost.pl (rejestracja domeny .pl – 9.89 zł netto, przedłużenia za 2,3 i kolejne lata – 40,20 zł netto)

Z czystym sumieniem mogę polecić tę firmę każdemu, kto szuka taniego i solidnego rejestratora domen internetowych.

TANIA DOMENA + DOBRY TANI HOSTING W JEDNEJ FIRMIE? POLECAM SEOHOST.PL!

SEOHOST to dobra i sprawdzona polska firma oferująca najtańsze na polskim rynku domeny. Firma oferuje także super szybki i wydajny hosting (oparty o macierze SSD NVME oraz technologię LiteSpeed Web Server) w bardzo atrakcyjnej cenie! Na tym tanim hostingu jest umieszczona także strona na której jesteście obecnie.

Wszystkie plany hostingowe i cennik domen znajdziesz pod linkiem partnerskim na stronie SEOHOST – TUTAJ

Drugim kryterium jest wiarygodność firmy, w której zamierzamy zarejestrować domenę. Przed rejestracją powinniśmy zwrócić uwagę na historię firmy i opinie na jej temat. Domeny powinniśmy rejestrować wyłącznie u oficjalnych partnerów NASK. Są nimi wszystkie firmy, które znalazły się w moim zestawieniu.

Najtańsza domena może okazać się najdroższą

Niektórzy rejestratorzy próbują skusić klientów niską ceną za rejestrację domeny. Przykładowo, takie firmy jak home.pl, nazwa.pl czy o.12 (oraz wiele, wiele innych) kusi klientów domenami za złotówkę czy za darmo. Tak tanio jest oczywiście tylko w pierwszym roku. W przypadku przedłużenie domeny na kolejny rok klientów tych firm czeka przykra niespodzianka. Okazuje się, że najtańsza lub darmowa domena jest domeną bardzo drogą – nawet dwu lub trzykrotnie droższą od cen najniższych na rynku.

AKTUALIZACJA – RANKING REJESTRATORÓW DOMEN – CZERWIEC 2022

Seohost.pl i Gnum.pl to obecnie najtańsze firmy oferujące rejestrację domen internetowych w Polsce. Obie te firmy przewodzą w rankingach najpopularniejszych w naszym kraju rozszerzeń domen: .PL, COM.PL (i innych polskich funkcjonalnych) oraz regionalnych, a także nie odstają drastycznie od najtańszych w tym momencie ofert domen .EU, które obecnie najtaniej zarejestrujemy w forpsi.pl i hrd.pl.

Ranking rejestratorów domen 2022

Uwaga! Wszystkie podane ceny rejestracji domen są cenami netto. Należy do nich doliczyć podatek VAT 23%.
Ostatnia aktualizacja cen: 7-09-2022. Dokładam wszelkich starań, żeby prezentowane ceny odzwierciedlały ceny aktualne. Jeśli jednak widzisz błąd – proszę skontaktuj się ze mną mailowo.