BLOG

Już za kilka dni wybory prezydenckie 2015. Jeśli nie masz jeszcze swojego kandydata rozwiąż test, dzięki któremu dowiesz się na ile twoje poglądy są zbieżne z poglądami wszystkich kandydatów na urząd prezydenta RP.

Test dostępny na stronie internetowej www.latarnikwyborczy.pl jest wynikiem pracy Centrum Edukacji Obywatelskiej, które podobne quizy tworzy z okazji każdych wyborów powszechnych w naszym kraju.

Dlaczego warto zrobić test? W dzisiejszych czasach demokracja stała się na tyle odległa od swego ideału, że najczęściej elementem decydującym o tym, którego kandydata wybieramy nie jest jego program czy poglądy, a pozbawiona merytorycznej dyskusji kampania wyborcza, którą w największym stopniu kreują spece od reklamy. Test wyborczy jest swoistym powrotem do korzeni, czyli do podejmowania decyzji wyborczej na podstawie rzeczywistych poglądów kandydatów.  Wielu z was z pewnością po rozwiązaniu testu będzie szczerze zdziwiona jego wynikiem, choćby dlatego warto ów test wykonać.

Rozwiązanie testu zajmuje najwyżej kilka minut. W teście znajduje się 20 pytań, na które musimy udzielić odpowiedzi (Tak/Nie/Nie mam zdania) oraz możemy określić jak ważna jest dla nas dana kwestia (Ważna/Bardzo ważna/Mało ważna). Po rozwiązaniu testu otrzymamy wynik zbieżności poglądów z poglądami wszystkich kandydatów oraz możemy przeanalizować i porównać nasze odpowiedzi z odpowiedziami wszystkich kandydatów na Urząd Prezydenta RP.

Wynik testu www.latarnikwyborczy.pl

Wynik testu ze strony www.latarnikwyborczy.pl przy udzieleniu na każde pytanie odpowiedzi “Nie mam zdania”.

Wśród pytań znajdziemy między innymi pytania dotyczące:

  • przyjęcia przez Polskę waluty euro
  • silniejszego zaangażowania Polski w konflikt na Ukrainie
  • dotowania z budżetu państwa kopalni węgla kamiennego
  • wieku emerytalnego, itd.

Test znajdziemy [TUTAJ]

Źródło: www.latarnikwyborczy.pl