BLOG

screenshot_2016-09-21-17-57-34Prowadzisz serwis informacyjny lub portal lokalny? Wykorzystaj możliwości, jakie daje posiadanie aplikacji mobilnej!

Posiadanie aplikacji mobilnych jest coraz bardziej popularne, jednak dotyczy to głównie dużych portali, natomiast wciąż bardzo niewiele portali lokalnych i wortali posiada swoją aplikację mobilną. Warto to zmienić.

Dlaczego warto

Aplikacja mobilna serwisu informacyjnego czy portalu lokalnego to szansa na wyeliminowanie lokalnej konkurencji. Po pierwsze dlatego, że zainstalowana u czytelnika aplikacja naszego serwisu spowoduje większą więź między portalem a czytelnikiem. Aplikacja ułatwia nie tylko komunikację w jedną stronę (portal >> czytelnik), ale również zwiększa prawdopodobieństwo komunikacji na linii czytelnik >> portal. Zainstalowana u czytelnika w telefonie aplikacja bardzo mocno zwiększa prawdopodobieństwo tego, że w przypadku zauważenia czegoś ciekawego, bycia na miejscu jakiegoś wydarzenia, czytelnik podzieli się z redakcją swoimi materiałami (np. zrobionego zdjęcia czy nagranego filmu). Prawdopodobieństwo to zwiększa się jeszcze w momencie, gdy czytelnicy będą dodatkowo motywowani do działań dziennikarstwa obywatelskiego, na przykład nagrodami za najciekawsze materiały. Aplikacja mobilna to także dla portalu / serwisu zwiększenie reklamodawczej mocy serwisu.

Dlaczego Android

Większość smartfonów w Polsce to są urządzenia z systemem operacyjnym Android. Szacuje się, że w Androida wyposażonych jest ok 3/4 polskich smartfonów,