BLOG

WordPress to najpopularniejszy obecnie na świece system CMS. Wśród jego wielu zalet bardzo istotne znaczenie ma bardzo bogate archiwum bezpłatnych wtyczek, także pomagających w pozycjonowaniu wordpressowej strony internetowej w wyszukiwarce Google.

Jednym z takich pluginów jest wtyczka Yoast SEO, która posiada uboższą, bezpłatną wersję oraz wersję premium. Jednak nawet wersja darmowa jest na tyle przydatna, że należy do jednych z najczęściej używanych wtyczek WordPressa na świecie. W chwili obecnej wtyczka ta jest używana w ponad milionie stron internetowych. O jej przydatności dla webmasterów świadczy także fakt, że w oficjalnym repozytorium WordPressa plugin posiada ponad 23 tysiące ocen, a średnia ocena to 5 gwiazdek (na 5 gwiazdek).

Respozytorium WordPressa - wtyczka Yoast SEO

Repozytorium WordPressa – wtyczka Yoast SEO

 
Wtyczka Yoast SEO ułatwia optymalizację witryny pod wyszukiwarki, między innymi umożliwia tworzenie mapy witryny oraz wpływać na to jak nasza strona będzie widoczna w wyszukiwarce Google (np. pozwala na tworzenie tytułów, meta opisów oraz frazy kluczowej dla strony głównej, podstron oraz wpisów) oraz umożliwia połączenie witryny z Google Search Console (niegdyś Google Webmaster Tools).

Wtyczka Yoast SEO to bez wątpienia jedna z najlepszych i najważniejszych wtyczek dla WordPressa. Jeśli posiadasz stronę zbudowaną na tym skrypcie, z pełną odpowiedzialnością polecam zainstalować ten plugin. Jak zainstalować oraz skonfigurować wtyczkę Yoast SEO znajdziesz tutaj.