BLOG

Szukając czarnego konia polskiej giełdy w 2022 roku nie sposób przejść obojętnie wokół spółki Ultimate Games, spółki działającej na rynku gier wideo, specjalizującej się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na różne platformy, tj. gry na komputery (PC oraz MAC), gry mobilne (Andorid oraz iOS) oraz gry na konsole (Nintendo Switch, PlayStation 4 oraz Xbox One), notowanej na parkiecie NewConnect.

Ultimate Games to mająca stabilne przychody i bardzo duże zyski spółka, która w najbliższych latach liczy na zrobienie kolejnego kroku w przód. Analizując spółkę nie sposób przejść obojętnie wobec doskonałych fundamentów spółki. Większość wskaźników pokazuje doskonałą kondycję spółki, zwłaszcza jeśli porównamy je z innymi spółkami z branży gamingowej. I nawet pamiętając, że obecne wskaźniki Ultimate Games zawyżają zyski z II kwartału 2020 roku, w którym spółka sprzedała kilka podmiotów zależnych i odejmując te jednorazowe przychody od wyników spółki, można szacować, że na tle rynku kapitalizacja spółki powinna być co najmniej 1,5 – 2 razy większa. Gdyby więc o cenie akcji spółki decydowały tylko wskaźniki ekonomiczne na tle innych spółek z branży, dziś akcje spółki powinny być około 100% droższe niż obecnie (czyli kosztować powyżej 40 zł).

Doskonałe fundamenty to nie wszystko. Spółka w roku 2022 i 2023 zamierza wydać kilka świetnie zapowiadających się tytułów. W I kwartale zadebiutuje Ultimate Fishing Simulator 2 – druga część wielkiego hitu spółki, najlepszego obecnie symulatora wędkarstwa. Akcjonariusze liczą, że gra będzie dobrze przyjęta przez graczy i będzie przynosić spółce wielkie zyski przez kolejnych kilka lat.

Także w roku 2022 pojawić się ma Priest Simulator. Dostępny obecnie prolog gry z ocenami pozytywnymi bliskimi 100% pozytywów pozwala liczyć na to, że polski symulator księdza będzie jedną z najlepszych gier w historii spółki i przyniesie jej gigantyczne zyski.

W produkcji znajduje się inna gra zapowiadana na rok 2022, choć można się spodziewać, że jej premiera odbędzie się w roku 2023. Jest to największa i najdroższa produkcja spółki w jej historii. Mowa o grze Ultimate Hunting Simulator. Jeśli gra będzie zbliżona do obecnych zapowiedzi, można być spokojnym o to, że przyniesie spółce solidne zyski.

Prezes Ultimate Gaming zapowiada, że na początku przyszłego roku ogłosi kolejną produkcję o bardzo dużym budżecie 3-5 milionów złotych.

Jaką cenę mogą osiągnąć akcje Ultimate Games w roku 2022? Patrząc na solidne fundamenty, na to, że akcje spółki są obecnie bardzo tanie i licząc na dobre premiery w roku 2022 można liczyć nawet na 200-400% wzrost cen akcji ULG. Natomiast bardzo realny jest wzrost o 50-100% (czyli ceny akcji w okolicach 40-45 zł).

 

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam umieszczanych na blogu.